VšĮ “Demokratinės Bendruomenės Resursai”
Įmonės kodas: 304075494
Subačiaus g. 85A-51, Vilnius, LT-11342
Atsiskaitomoji sąskaita LT987300010143890129
Direktorė Virginija Lukaitytė
Telefonas +37061877407
El. paštas virga.lukaityte@gmail.com
Vykdomi ir įgyvendinti projektai:
2020 metus pabaigėme išvertę į anglų kalbą S.Paukščio kultinę knygą "Frank Zappa -Lietuvos sūnus"/ "Frank Zappa - The Moment and The Monument". 2021 metus pasitiksime jau su išleista knyga. Nekantriai laukiame artimiausiu metu leidinio iš spaustuvės ir skubėsime su Jumis pasidalinti.
Labai norime padėkoti šio projekto rėmėjams:
Vilniaus miesto savivaldybei
Zappa Square ir Egidijui Damuliui, SipSap ir Gintarui Didžiokui, Art2B ir Artūrui Baubliui, GPH ir Vidmantui Melnikui bei Artūrui Zuokui.
Esame dėkingi Vilniaus miesto savivaldybei, Lietuvos Kultūros Tarybai, LATGA'ai, Lietuvos Respublikos ambasdoms pasaulyje už mūsų projektų palaikymą, rėmimą ir sklaidą. Linkime visiems kūrybingų ir darbingų 2021 metų!
Pasikeitus kultūros vartojimo aplinkybėms sukūrėme ir paleidome interneto svetainę www.letojifotografija.lt į kurią sugulė video pristatymai ir fotografinė medžiaga apie analoginę fotografiją su kuria dirbama Lietuvoje. Apsilankę svetainėje vartotojai ras edukacinius video filmukus apie alternatyvią lėtąją fotografiją – jos įvairias technologijas ir kūrybos galimybes bei populiariai aprašytą fotografijos istoriją.
Projektą parėmė Lietuvos Kultūros Taryba
Nuotrauka fotomenininko Remigijaus Treigio.
Spalio 14 d. galerijoje E Mare Libertas ir gruodžio 19 d. Kijeve Veteranų centre Jarmiz pristatyta S.Paukščio paroda "Karo vaikai"
Ukrainoje prasidėjus karui kai kurie fotografijų herojai dar buvo vaikai. Dabar jie jau 14–15 metų paaugliai, išmanantys apie karo baisybes daugiau negu vidutinis Ukrainos kareivis iki 2014 metų.
Fotografijų paroda „Karo vaikai“, kurioje rodomi fotografų Sauliaus Paukščio ir Julianos Domašenko darbai, minint Ukrainos Laisvės gynėjų dieną atidaryta Vilniaus Subačiaus gatvėje neseniai įkurtoje galerijoje „E Mare Libertas“. Paroda pasakoja Donbaso (Ukraina) fronto linijoje atsidūrusios Luhansko Stanycios gyvenvietės paauglių istorijas. Per savo vaikystę jie patyrė tiek netekčių, tragedijų ir traumų, kiek žmogui iš taikaus miesto netektų patirti ir per visą gyvenimą.
Parodą padėjo surengti Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje. Parodą parėmė Lietuvos Kultūros Taryba
Lietuvos ryto pasakojimas apie parodą
Nuoroda į portalo Docua pasokojimą
Minint šią sukaktį – Paviljone - avangardinės ir synth-punk muzikos projektas "Galaktika Maruko" pateikia John'o Lennon'o kūrybos interpretacijas.
Tai nebus tipinis kūrinių atkartojimas. Skambės avangardinės, pankiškos, Johno Lennono dainų versijos.
Po Johnui Lennonui skirtos dalies synth-folk-punk projekto "Studio Maruko" koncertas.
Sintezatoriai, vokalas – Marijus Bernotas;
Būgnai – Andreika;
Dailininkas RedAndrew;
Specialus JL gimtadienio meniu .
Ekstravagantiški garsai.
Renginio rėmėjai:
Vilniaus miesto Savivaldybė, Zappa Square, GPH Vilnius
Šimtus metų Vilniuje gyvenusi ir klestėjusi žydų bendruomenė buvo išblaškyta ir praktiškai sunaikinta per kelis karo metus ir galutinai sugniuždyta per kelis pokario dešimtmečius. Tačiau nepaisant apokaliptinės tragedijos šimtmečius miesto gyvenimą kūrusi ir įtakojusi bendruomenė paliko daugybe pėdsakų, nepaisant didelių siekių juos ištrinti.
Rugsėjo 2 d. Užupio meno inkubatriuje pristatyta fotografo Sauliaus Paukščio fotografijų ir istorijų kolekcija "Vilnius – Lietuvos Jeruzalė. Bendruomenės pėdsakai". Šią parodą sudarė apie šimtas išraiškingiausių atrastų žydų bendruomenės gyvenimo architektūros fiksacijų.
Parodą remia LATGA, Vilniaus savivaldybė, Lietuvos Kultūros Taryba
Kovo 11 d. Peterburge, Žurnalistų namuose Nevos prospekte atidaryta fotografo Sauliaus Paukščio paroda „Vilniaus Atvaizdai”. Paroda skirta paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.
Parodą organizavo Lietuvos Respublikos konsulatas Sankt Peterburge.
Parodą remia LATGA, Vilniaus savivaldybė.
Kovo 11 d. Odesoje, Žydų kultūros centre atidaryta fotografo Sauliaus Paukščio paroda „Žydiškas Vilnius. Van Dyke atspaudai”. Paroda skirta paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.
Parodą organizavo Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje.
Parodą remia LATGA, Vilniaus savivaldybė, Lietuvos Kultūros Taryba
Vasario 20 d. 17 val. Rygos Šv. Petro bažnyčioje atidaryta fotografo Sauliaus Paukščio paroda „Vilniaus vaizdai - Van Dyke atspaudai”. Paroda skirta paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.
Parodą organizavo Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje.
Parodą remia LATGA, Vilniaus savivaldybė.
Nuoroda į LR ambasados Latvijoje puslapį
Nuoroda į video reportažą Latvijos TV žinias
Nuoroda į portalo delfi.lv naujienas
2020 m. vasario 14 dieną Tenerifėje, Adeje miesto savivaldybėje Lietuvos ambasados Ispanijoje ir lietuvių bendruomenės Tenerifėje iniciatyva Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimo proga atidaroma Lietuvos modernios fotografijos atstovo Sauliaus Paukščio fotografijų paroda „Vilniaus vaizdai“.
2020 m. sausio 28 dieną Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės atstovais minėjo Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną
Renginio metu atidaryta Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai skirta fotografo Sauliaus Paukščio nuotraukų paroda „Lietuvos žydų bendruomenės istorinės erdvės“ 1941–1945 metais visos Europos, įskaitant Lietuvą, žydams išgyvenant tautos naikinimą, daug istorinių žydų bendruomenės objektų buvo sunaikinta arba suniokota. Tačiau ir šiandien Lietuvos miestuose ir miesteliuose galima atrasti erdvių ir pastatų – praeities žydų gyvenimo liudytojų, kuriuos senovine Van Dyke Brown technika nuotraukose įamžino S. Paukštys.
„Lietuvos žydų bendruomenės istorinės erdvės“ parodą remia Užsienio reikalų ministerija
Lietuvos Kultūros Taryba
2019 m. lapkričio 28 d. Užupio meno inkubatoriaus erdvėje „Magnetai ir stebuklai“ (Užupio g. 2A) įvyko fotomenininko Sauliaus Paukščio Vilniaus atvaizdų rinkinio fotografijų pristatymas.
Subtilūs ir faktūriški vienetiniai fotografijos darbai yra atspausti rankomis, naudojant dar XIX a. išrastą unikalią „Van Dyke Brown“ technologiją. Jaukioje „Magnetų ir stebuklų“ erdvėje galima pasigrožėti į romantiškas fotografijas nugulusiais Vilniaus vaizdais, o kai kuriuos darbus – ir įsigyti.
Vis papildomas Vilniaus atvaizdų rinkinys buvo demonstruotas pristatant Lietuvos meną Lietuvos atstovybėse ir parodų salėse Lietuvoje ir įvairiose šalyse – Almatoje, Varšuvoje, Kijeve - 2018 m., Niujorke, Minske, Londone, Tbilisyje, Madride – 2019 m., o 2020 m. suplanuotos Vilniaus Atvaizdų parodos Madride, Pekine bei Rygoje.
Vakaro metu Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Rita Balčiūnienė Sauliui Paukščiui įteikė ir Vilniaus miesto mero premiją, skirtą už fotografijos meno populiarinimą, meninius projektus, garsinančius Vilniaus miesto vardą pasaulyje.
"Vilniaus Atvaizdų" projektą Lietuvoje 2019 m. remia Lietuvos Kultūros taryba.
2019 m. lapkrčio 19 - gruodžio 2 dienomis Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje atidaro Sauliaus Paukščio parodą "Vilniaus Atvaizdai" Servanteso namuose.
Parodą remia: Lietuvos kultūros taryba, LATGA.
VšĮ „Demokratinės bendruomenės resursai“ tapo Asociacijos Utenos regiono vietos veiklos grupės partneriu ir visą 2019 m. spalio mėnesį rengia kūrybinius edukacinius užsiėmimus. Iš viso įvyks devyni renginiai - užsiėmimai, kurių metu prasmingai ir kūrybingai laisvalaikį leis net 126 Utenos regiono vaikai ir jaunuoliai.
Užsiėmimų programą sudarė ir veda fotomeninkas Saulius Paukštys. Vaikai dalyvauja fotolaboratorijos užsiėmimuose, stebi ir aptaria grynąjį meną, kuria scenarijus "Gyviesiems paveikslams" bei fiksuoja juos fotostudijoje, mokosi Van Dyke analoginės fotografijos paslapčių, kuria instaliacijas ir koliažus.
Projektas yra finansuojamas Europos socialinio fondo ir Utenos regiono vietos veiklos grupės lėšomis.
Jubiliejinė Sauliaus Paukščio paroda / performansas – AŠ
2019 m. spalio 1 - 31 dienomis Vilniaus Rotušėjė
Gyvenimas supantis mus gali būti palyginamas su dideliu miestu, kuris kupinas įvairių istorijų. Miestas taip pat kaip ir gyvenimas pilnas įvairaus grožio elementų. Mieste ir mus supančiame gyvenime galime rasti visokių simbolių ir užuominų. Taip šioje parodoje atsiranda AŠ – kaip lyrinis herojus, jungiantis įvairiausius miesto – gyvenimo elementus. AŠ – kaip jungiamoji išgyvenimų, etapų simbolių ir istorijų jungiamoji grandis. Žiūrovas šioje parodoje gali viską ištyrinėti, pajusti, išgirsti ir net sudalyvauti aplink vykstančiuose įvykiuose. Žiūrovas gali pergyventi ir džiaugtis drauge su herojumi AŠ, Žiūrovas gali pamilti, gali ir nekęsti įvairių AŠ istorijų. Žiūrovas gali pasinerti į gyvenimą - tokiame simboliniame "MIESTE" ir susikurti savas tokio gyvenimo taisykles. Jei yra noro - gali viską prisitaikyti ir savajam AŠ.
Trijų dalių video instaliacija:
Parodą remia Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus Rotušė, Zappa Square.
Nuotraukos autorius Rokas Bernotas
"Dešimt žvilgsnių į Joną" pagal fotomenininką Saulius Paukstį Jono Meko vizualiųjų menų centre. Rugsėjo 18 d. Malūnų g. 8, Užupis
Ukrainos rytinėje dalyje, prie pat skiriamosios linijos esančiame Stanytsia Luhanska mieste, vyksta pirmasis lietuvių ir ukrainiečių dailininkų "Pleneras ant fronto linijos". Jame dalyvauja po tris kiekvienos šalies atstovus, iš Lietuvos atvyko Greta Bernotaitė, Vygantas Chaladauskas ir Saulius Paukstys. Planuojama, kad plenero metu sukurti darbai vėliau bus eksponuojami Lietivos ir Ukrainos parodų salėse. Dailininkai taip pat surengė piešimo ir tapybos meistriškumo pamokas Stanycia Luhanska rajono vidurinėse mokyklose.
Šį projektą remia URM ir Lietuvos ambasada Ukrainoje / Посольство Литви в Українi.
Bendra dviejų šalių dailininkų kūrybos ir solidarumo su vietos gyventojais akcija pratęsia Lietuvos paramą nuo karo veiksmų kenčiančiai Rytų Ukrainoje. Nuo 2015 m. Lietuvos humanitarinės paramos ir vystomojo bendradarbiavimo projektų dėka buvo remontuojamos apšaudytos Luhansko srities mokyklų pastatai, perkamos mokymo priemonės, medicinos įranga, organizuojamos vaikų vasaros stovyklos Lietuvoje ir Ukrainoje, įgyvendinami kultūriniai projektai. Svarbu, kad prie paramos Rytų Ukrainai svariai prisideda ir Lietuvos savanoriai bei nevyriausybinės organizacijos.
20 valandų kelionė į plenerą ant fronto linijos neapsėjo be nuotykių.
Iš plenero ant fronto linijos - griūvėsiai su rožynu, vilkai ir puikūs ožkų sūriai
Pleneras ant fronto linijos: net baisioje pafrontės tikrovėje visada švyti viltis
Rugpjūčio 9 d. Klaipėdoje "Baroti" Galerijoje S. Paukščio personalinė fotografijų paroda „Miesto faktūros“, kurioje netikėtais rakursais ir spalvine gama atsiveria sostinės peizažas.
Kruopščiai fiksuodamas mažosios architektūros detales – duris, langinės, inžinerinius miesto įrenginius, spynos, rankenas, apkaustus, netgi vinis – autorius kuria savotišką Vilniaus metraštį.
„Nudilusios šimtamečių vartų naujamiestyje lentos žymi madų pėdsakus. Įvairiausių dažų, spalvų sluoksniai, miesto tautų mišinys, senovinių durų drožiniai, apkalti skardos lopais meistrui keičiant spyną, visa tai yra gyvenimiškų miesto istorijų atspindžiai ir pėdsakai“, - teigia S.Paukštys.
Parodą remia Lietuvos kultūros taryba
2019 m. birželio 12 d. Lietuvos Respublikos ambasados Sakartvele, Tbilisyje organizuota S. Paukščio Paroda "Vilniaus Atvaizdai" .
"Sauliaus Paukščio senojo Vilniaus fotografijų paroda Tbilisio Karvasloje, miesto istorijos muziejuje. Neįprastas jausmas kai Sauliaus naudojama archaiška Van Dyke brown technologija leidžia pasijausti lyg XIXa. Vilniuje. Parodos dalyviai minėjo, kad pamatyti vaizdai stiprus argumentas patiems pamatyti šį nuostabų miestą." - ambasadorius G. Puodžiūnas.
Parodą remė: Lietuvos kultūros taryba, LR ambasada Sakartvele.
Video reportažas iš renginio atdirymo transliuotas Sakartvelo antrajame valstybiniame kanale
Nuo 2019 m. balandžio mėnesio Vilniuje, ant Žaliojo tilto, galima išvysti keturias laikinas menininko Sauliaus Paukščio instaliacijas „Megarealybės gerumo aktyvatorius“. Vėjarodžių principu veikiantys meno kūriniai ant tilto bus eksponuojami iki rugsėjo mėnesio.
Prieš kelerius metus nuo Žaliojo tilto nukėlus sovietmečio skulptūras, jų vietose buvo pastatyti gėlių vazonai. Miesto savivaldybei kurį laiką buvo galvosūkis, ką pastatyti vietoje senų skulptūrų. Sprendimas buvo rastas, kai buvo pasiūlyta ant tilto kas pusmetį užkelti vis naujas menininkų instaliacijas.
Konkurse pirmą vietą užėmusi S. Paukščio instaliacija „Megarealybės gerumo aktyvatorius“ simbolizuoja keturias vertybes – drąsą, teisybę, ryžtą ir sąžinę. Kiekviena vėtrungė sukiojasi pagal vėjo kryptį, taip simbolizuodama šių vertybių sklaidą į visas puses.
Šią idėją kūnu pavertė skulptorius Šarūnas Arbačiauskas.
2019 m. balandžio 12 d. 16 val. Trakų Salos pilies vakariniuose kazematuose ir gegužės 15 d. Medininkų pilyje atidaromos fotomenininko Sauliaus Paukščio parodos „Vilniaus krašto bažnyčios“. Visuomenei pristatomas 50-ies Vilniaus ir Vilniaus krašto bažnyčių atvaizdų, atspaustų Van Dyke technologija, rinkinys. Eksponuojami darbai atlikti 2018 m. vėlyvą rudenį–2019 m. žiemą.
Van Dyke technologija sukurti Sauliaus Paukščio atspaudai atskleidžia Vilniaus miesto ir Vilniaus apylinkių grožį. Parodos vaizduose persipynusi praeitis, senovinė technologija, senoji archajiška architektūra ir dabartis: fotografavimo momentas, dabarties detalės, patenkančios į kadrą – visa tai – sukonstruoja unikalų vaizdą, kuris turi ir istorinio vyksmo užtaisą ir fotografijai būdingą dabarties liudijimo, unikalaus laiko momento „užkonservavimo“ faktą.
Renginį organizuoja Trakų istorijos muziejus. Parodą rėmė Lietuvos kultūros taryba
2019 m. vasario 21 d. Lietuvos Respublikos Konsulate Niujore, JAV Sauliaus Paukščio paroda "Vilniaus Atvaizdai" Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti.
Parodą remia: VŠĮ "Art2B", UAB “Gerhard Petri Vilnius“, UPS Lietuva, UAB "Baltexpro", Lietuvos kultūros taryba
S. Paukščio proda "Vilniaus metraštis - faktūros" Užupio galerijoje "Galera" Vilniuje, vasario 9 d.
Sauliaus Paukščio fotografijose Vilniaus faktūros, detalės ir spalvos.
Miesto faktūros, mažosios architektūros detalės - durys, langinės, įvairiausi inžineriniai įrenginiai, spynos, rankenos, apkaustai, vinys - tai miesto metraštis. Netgi nudilusios šimtamečių vartų Naujamiestyje lentos žymi miesto madų pėdsakus - dažų, spalvų sluoksniai, miesto tautų mišinys, senovinių durų drožiniai apkalti skardos lopais, vietiniam meistrui keičiant spyną - tai mūsų miesto gyvenimo istorijų pėdsakai. Šioje parodoje daugybė tokių sluoksnių, kuriuos galime sudėlioti pagal savo nuotaiką ir fantaziją. Žiūrėkite iš arti ir ilgai.
Parodą remia Europos Parlamento narė p. Laima Andrikienė, Lietuvos kultūros taryba
Nuoroda į lrytas.lt portalo naujieną
Gruodžio 19 d. 17 val. Užupio meno inkubatoriaus erdvėje „Magnetai ir stebuklai“ (Užupio g. 2A) atidaroma fotomenininko Sauliaus Paukščio darbų paroda. Joje pristatomas Van Dyke Brown technika atspaustų Užupio atvaizdų rinkinys.
Saulius Paukštys – fotografas, pastaruoju metu vystantis senovinę XIX a. Van Dyke Brown fotografijos techniką. Ja išgaunami atvaizdai labai faktūriški, subtilūs ir išraiškingi. Kiekvienas toks atspaudas – vienetinis ir unikalus. Itin įspūdingai atrodo architektūrinės kompozicijos – išryškėja architektūrinių elementų kontrastai, faktūros, daugiaplanių struktūrų šešėliai.
Kviečiame patyrinėti ir pasigrožėti šiais beveik šimtmečiu atgal sugrąžinančiais Užupio vaizdais, jo paslaptingais ženklais, faktūrų ir atspalvių subtilybėmis.
Fotodarbų rinkinys paruoštas bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe ir „GPH Vilnius“.
2018 m. lapkričio 21 d. iškilmingai atidengtas paminklas mokslininkui, artilerijos inžinieriui, raketų išradėjui Kazimierui Simonavičiui (1600–1651) atminti – skulptūrą, iškilusią netoli Vilniaus oro uosto, Dariaus ir Girėno gatvėje, sukūrė Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Vladas Urbanavčius. Idėjos autorius – menininkas Saulius Paukštys.
Projektą parėmė Vilniaus miesto savivaldybė.
Nuoroda į renginio video įrašą Youtube
Nuoroda į Vilniaus m. mero R. Šimašiaus Facebook paskirą
Nuoroda į Krašto apsaugos minesterijos naujieną
Nuoroda į 15min.lt portalo naujieną
Nuoroda į madinvilnius.lt portalo naujieną
Nuoroda į lrytas.lt portalo naujieną
2018 m. spalis - J. Lennon gimtadienis, Pavilijone, Vilniuje.
Renginį rėmė Vilniaus miesto savivaldybė.
2018 - 2019 m. Skulptūrinis ženklas Kazimierui Simonavičiui – raketų išradėjui.
Skulptorius Vladas Urbanavičius.
Projektą remia Vilniaus m. savivaldybė
2019 m. vasario mėn. 16 d. Lietuvos Respublikos ambasados Minske Lietuvos nepriklausomybės dienos paminėjimo organizuoto renginio metu.
2019 m. kovo mėn. 11 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Londone, Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti.
2018 m. lapkričio mėn. Lietuvos Respublikos ambasadoje Kijeve.
2018 m. spalio mėn. Lietuvos Respublikos ambasadoje Varšuvoje.
2018 m. gegužė mėn. galerijoje "Gris Art Galery" Almatoje, Kazakstane.
Sauliaus Paukščio personalinės parodos "Vilniaus Atvaizdai" remiamos Lietuvos kultūros tarybos
2018 m. galerijoje “Saulius Saulius Galery”, Vilniuje.
Sauliaus Paukščio personalinė paroda “Kaimynai”.
Projektą remė Lietuvos Kultūros Taryba
2018 m. Fotografija atminčiai su Gedimino pilimi.
Akcijos iniciatorius Saulius Paukštys.
2017 m. S. Paukštys “Pustoniai ir atspalviai”, detektyvinis romanas.
2017 m. S. Paukštys “Frank Zappa – Lietuvos sūnus”, Knygoje pasakojama paminklo garsiam muzikantui ir menininkui Frankui Zappai atsiradimo Vilniuje istorija. Nuo pačios idėjos iki atidengimo skvere K. Kalinausko gatvėje. Aprašomas kūrybinis procesas ir nuotykiai, lydėję šią istoriją. Antroje knygos dalyje - Franko Zappos paminklo statybos jo gimtajame mieste Baltimorėje (JAV) istorija. Istorija aprašyta paties idėjos autoriaus Sauliaus Paukščio, todėl kupina įdomiausių detalių ir įspūdžių iš pirmų lūpų. Visa istorija iliustruota daugybe piešinių, fotografijų ir įdomiausių unikalių dokumentų faksimilėmis.
2016/ 2017 m. Spalio mėn. J. Lennon gimtadienis Vilniuje,
Oslo namų skverelyje - platforma pasirodyti jaunoms lietuviškos grupėms
2017 m. S. Paukštys “Motociklais aplink Ameriką”.
Kelionės motociklais per Amerikos žemynus įspūdžiai.
2015 m. S. Paukščio iniciatyva pastatytas paminklas dainininkui John Lennon (skulptorius – Jonas Gencevicius), šalia Oslo namų, Mindaugo g., Vilniuje. Per metus paminklas tapo vienu labiausiai lankomu kultūriniu objektu Vilniuje. O John Lennon skulptura/biustas, žinovų nuomone, vienas originaliausiu ir išraiškingiausiu jo atvaizdu.